Co muszą posiadać nowoczesne rolety okienne ?

nowoczesne rolety do domu

Rolety okienne z roku na rok są coraz piękniejsze, dzięki czemu coraz częściej stają się wspaniałą alternatywą dla popularnych zasłon. Dzięki odpowiednim roletom możemy nadać pomieszczeniom odpowiedniej lekkości oraz niepowtarzalnego stylu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo co powinny posiadać porządne rolety okienne wewnętrzne.

Nasłonecznienie

Rolety mają nie tylko pełnić rolę dekoracyjną, ale przede wszystkim mają stanowić idealną ochronę przed słońcem. Bardzo wiele osób inwestuje również w profesjonalne rolety okienne wewnętrzne, aby „ukryć się” przed sąsiadami. Jeszcze kilka lat temu praktycznie wszystkie rolety miały niemal identyczną fakturę i nie zaskakiwały nas żadnymi nowatorskimi rozwiązaniami.

W dzisiejszych czasach sytuacja prezentuje się zupełnie inaczej. Na naszym rynku prawdziwym hitem są nie tylko rolety na wymiar, które można wykorzystać nawet do najbardziej nietypowych okien, ale również rolety, których zewnętrzna strona pokryta jest specjalną warstwą perłową. Warstwa ta ma za zadanie odbijać promienie słoneczne. Perłowe rolety są bardzo skuteczne i co ciekawe nawet rolety w ciemnych kolorach nie będą się nagrzewać.

mini rolety w kolorze czerwonym

Osoby, które poszukują lekkiej przesłony na okno, powinny wybrać rolety o stosunkowo niskiej gramaturze, albo specjalne modele z siateczkową fakturą. Wielbiciele mocno zaciemnionych pomieszczeń, powinni z kolei rozglądać się za roletami typu black’out.

Rolety wewnętrzne dzień-noc

Na półkach sklepowych królują również rolety dzień-noc, które tak naprawdę są fantastyczną odpowiedzią na największe zalety żaluzji, czyli możliwość dowolnego sterowania lamelkami. Jeżeli chodzi o regulację kąta padania światła, popularne żaluzje mają zdecydowanie większą przewagę niż rolety. Bardzo dużą zaletą rolet dzień-noc, jest również to, że są one bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Osoby, które poszukują rolet odpornych na brud powinny rozglądać się przede wszystkim za produktami wykonanymi z materiałów pokrytych apreturą. Bardzo łatwe do utrzymania czystości są również rolety duo-light, które można odświeżyć za pomocą zwykłego, domowego odkurzacza.