Co trzeba wiedzieć kupując fotel do biurka?

Osoby na co dzień wykonujące pracę biurową powinny z dużą starannością wybierać fotel, na którym będą spędzać wiele godzin w ciągu dnia. Wybór ergonomicznego fotela, dopasowanego do potrzeb użytkownika, może pomóc uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości, które często uprzykrzają życie osób wykonujących prace biurowe. Na co zatem trzeba zwrócić uwagę przed zakupem krzesła do biurka?

3 najważniejsze elementy

fotel do biurka

Pierwszym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest wysokość fotela do biurka. W pozycji siedzącej nogi powinny był ułożone pod kątem prostym. Warto kupić fotel o regulowanej wysokości, ponieważ dzięki temu możliwe będzie idealne dopasowanie jej do własnych potrzeb. 

Bardzo ważną kwestią jest odpowiedni dobór siedziska. Co prawda w tym przypadku nie ma konkretnych wytycznych, które znacząco wpływałyby na ergonomię foteli do biurka, jednak istotne jest, by siedzisko było dosyć miękkie. Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy lubi się siedzieć raczej w głębokich, czy raczej płytszych fotelach. 

Kolejną rzeczą są podłokietniki. Ich zadaniem jest odciążanie dłoni. Jest to istotne szczególnie w przypadki osób spędzających wiele godzin dziennie na pisaniu na klawiaturze. Również w tym przypadku warto zdecydować się na model fotela umożliwiający regulację wysokości podłokietników, najbardziej optymalnym zakresem jest 20-25 cm ponad siedzeniem. Większość osób decyduje się na fotele do biurka na kółkach, bowiem zwykle można je dopasować do indywidualnych preferencji użytkownika, a przy tym są one wygodne, gdyż pozwalają na szybkie przemieszczanie się po pomieszczeniu.