Czy listwy przypodłogowe MDF to dobry wybór?

Listwy przypodłogowe to standardowe wyposażenie każdego domu. Jak się jednak okazuje, choć element ten jest bardzo prosty konstrukcyjnie, to i tak stwarza spore trudności podczas jego wybierania. Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem są listwy przypodłogowe mdf, po które klienci sięgają najczęściej. Czy faktycznie warto wybrać ten właśnie materiał?

Zalety przypodłogowej listwy mdf

Nie da się ukryć, że zdecydowanie najważniejszą zaletą modelu wykonanego z mdf, jest jego cena. Przeglądając modele drewniane, jak na dłoni widać, że kosztują one często więcej, niż zwykła podłoga z paneli. Listwa przypodłogowa mdf jest znacznie tańsza, a przy tym nadal wygląda bardzo atrakcyjnie wizualnie.

Kolejną bardzo istotną zaletą jest fakt, że występuje ona w wielu różnych wersjach kolorystycznych, więc można ją upodobnić do tak przecież cenionego drewna, lecz również do każdego innego materiału, czym mocno zyskuje estetyczna strona pomieszczenia.

Zalety przypodłogowej listwy mdf


Listwy te są oczywiście bardzo mocne, niewrażliwe na uszkodzenia, a przy tym bardzo trwałe i niewymagające żadnej konserwacji.

Wady modelu mdf

Jak zatem widać, listwy przypodłogowe wykonane z mdf są naprawdę dobrym wyborem, cechującym się świetnymi zaletami. Czy posiadają jednak jakieś wady? Jak się okazuje tak i to dość poważne. Chodzi mianowicie o fakt, że listwy wykonane z tego materiału cechują się niekiedy dość poważnymi trudnościami z dopasowaniem ich do siebie i z łączeniami. Co prawda dobry fachowiec wykona to bez problemu, lecz jeśli zechce się samodzielnie zamontować takie listwy, mogą nieco napsuć krwi.