Jak urządzić małą sypialnię?

Wielu z nas marzy o eleganckiej, przestronnej sypialni. Rzeczywistość często jest jednak inna. Bardzo często musimy poradzić sobie w za małych sypialniach. Jak umeblować małą sypialnię, by była przytulna i zachęcała do odpoczynku? 

Najważniejsze jest łóżko

Łóżko do sypialni to podstawowy mebel. Mimo niewielkich rozmiarów sypialni warto zdecydować się na duże, wygodne łóżko. Łóżka do sypialni, które spełniają nasze indywidualne oczekiwania gwarantują nam dobry sen i wypoczynek. A dobry sen to dobre samopoczucie w ciągu dnia. 

łóżko do sypialni
Łóżko do sypialni

Optymalnym rozmiarem łóżka do sypialni jest 160 albo 180 cm. Niestety czasem trzeba zdecydować się na mniej wygodne rozwiązanie 140 cm. Chcąc optycznie zmniejszyć wygląd łóżka warto zdecydować się na prostą, delikatną ramę. 

Łóżka sypialniane to przede wszystkim wygodny, dobrany do indywidualnych potrzeb materac. To dzięki dobrze dobranej twardości materaca, dobrze się wysypiamy i jesteśmy wypoczęci. Warto o tym pamiętać. 

Jasne kolory

Warto wiedzieć, że jasne kolory optycznie powiększą niewielką sypialnię. Biel odbija światło. Rozjaśnia pomieszczenie i sprawia, że wydaje się ono bardziej przestronne. 

Gra światłem

Światło bardzo istotnie wpływa na nasze samopoczucie. W niewielkich przestrzeniach dodatkowo duża ilość światła ma zbawienny wpływ na wygląd pokoju. 

Światło dzienne, jest tak samo ważne jak światło sztuczne. Kilka źródeł światła, odpowiednio doświetlające pomieszczenie może spowodować, że sypialnia będzie przyjemna i wesoła. Światło współgrając z jasnymi kolorami ścian może naprawdę dać oszałamiający efekt.