Jak wybierać obrazy do wnętrz w różnym stylu?

Poszukując dodatków, które podkreślą charakter aranżacji, wiele osób decyduje się na wybór obrazów i grafik do pomieszczeń. W tej kategorii odnaleźć można wiele różnorodnych produktów. Aby odpowiednio się prezentowały, należy dopasować je zarówno do wielkości i układu, jak i wystroju pomieszczenia. Jak wybrać obrazy do wnętrza domu, które odpowiednio skomponują się ze stylem aranżacji?

Modne style wnętrzarskie

Pośród najpopularniejszych konwencji aranżacyjnych od wielu lat pojawia się styl skandynawski. W takich pomieszczeniach dominują chłodne odcienie szarości i bieli. Pojawiają się również akcenty błękitne i cieplejsze, kremowe elementy. Poszukując obrazu do takiej aranżacji, warto zdecydować się na motywy nawiązujące do zimowego świata przyrody. Dopasują się tutaj dekoracje w ramach z jasnego drewna. Warto stawiać na czarno-białe motywy. Odpowiednim rozwiązaniem będą również kontrastowe wzory geometryczne.

Innym popularnym stylem wnętrzarskim jest boho. W tej konwencji pojawia się dużo elementów związanych ze światem przyrody. Barwy takich aranżacji to zazwyczaj różne odcienie zieleni i kolory ziemi. Wiele pomieszczeń w stylu boho posiada również elementy w barwach słomy i delikatnych szarości. Obrazy odpowiednie do takiego wnętrza to z pewnością grafiki przedstawiające rośliny i zwierzęta. Mogą to być elementy w żywych i nasyconych kolorach. Doskonale wkomponują się tutaj również wzory etniczne i nawiązujące do kultury oraz filozofii Wschodu.

Pomieszczenia vintage i retro

Poszukując obrazów do pokojów w stylu vintage, warto stawiać na motywy nawiązujące do życia w latach 50., 60. lub 70. XX wieku. Dobrym pomysłem będą grafiki przedstawiające szkice strojów charakterystycznych dla epoki. Warto wybierać również obrazy z czarno-białymi fotografiami. Mogą być na nich ukazane sceny z codziennego życia w dawnych czasach. Charakter aranżacji podkreślą również zdjęcia ikon popkultury. Dekoracjami chętnie wybieranymi do pomieszczeń w stylu retro są obrazy o owalnym kształcie. Warto wybierać egzemplarze w czarnych lub błyszczących, zdobionych ramach.

Jakie obrazy wybrać do wnętrz w innych stylach?

Do popularnych konwencji aranżacyjnych należy również styl rustykalny. Tak urządzone pomieszczenia nawiązują swoim wyglądem do wystroju dawnych wiejskich chat. Obrazy, które można dopasować do takich pomieszczeń to przede wszystkim elementy w stonowanych barwach z roślinnymi i zwierzęcymi motywami. Sprawdzą się tutaj również oryginalne produkcje na drewnianych deskach. Chętnie wybierane są również styl loftowy i industrialny. Grafiki do takich pomieszczeń mogą przedstawiać fragmenty maszyn, samochody lub zegary. Obraz we wnętrzu industrialnym powinien komponować się z chłodną i stonowaną kolorystyką pomieszczenia. W stylu loftowym dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na bardziej nasycone akcenty barwne.

Obrazy dopasowane do stylu podkreślą charakter aranżacji. Ważne jest to, aby odpowiednio komponowały się z całym wyposażeniem wnętrza. Bogata oferta dekoracji umożliwi odnalezienie odpowiednich przedmiotów.