Jak wykorzystać lamele w nowoczesnej aranżacji wnętrz?

Lamele świetnie wpisują się w aktualne trendy wyposażenia wnętrz. Dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi oraz naturalności coraz chętniej widzimy je w mieszkaniach nowoczesnych, jak i klasycznych. Jak wykorzystać lamele, by uzyskać interesujące wnętrze?

Dekoracja sufitu

Lamele to ciekawy pomysł na dekorację sufitu. Idealnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu mieszkania. Umieszczając lamele na suficie można połączyć je z dekoracją na ścianie. W łazience będą świetnie wyglądały nad umywalkami, a w kuchni nad stołem. Chcąc uzyskać ciekawsze efekty warto zamontować oświetlenie, które będzie znajdowało się między listewkami lameli. Taśmy LED podkreślą wyjątkowość konstrukcji. Oświetlenie punktowe również będzie interesujące, ale da mniej światła.

W kuchni

Lamele pozwolą również w ciekawy sposób wykończyć szafki kuchenne lub blat. Świetnie sprawdzą się jako drewniana konstrukcja pod bufetem kuchennym. Warto również wykończyć nimi ścianę oraz przestrzeń nad bufetem. Na lamelach można zawiesić doniczki z aromatycznymi ziołami oraz eleganckie oświetlenie.

Lamele

Ścianka działowa

Lamele to również bardzo ciekawy materiał na ściankę działowa. Idealnie oddzielą kuchnie od salonu czy część salonu wypoczynkową od części jadalnej.

Lamele dostępne na GoldDoor.pl pozwolą na wydzielenie stref w mieszkaniu nie zabierając jednocześnie powierzchni, co często dzieje się, gdy wykorzystamy materiały, które nie przepuszczają światła. Zamiast eleganckiego mieszkania z wydzielonymi strefami uzyskujemy wiele małych pomieszczeń, które są ciemne i przytłaczające.