Jak zaplanować wystrój przedpokoju?

Choć przedpokój to najczęściej stosunkowo niewielkie pomieszczenie, jego wystrój może być nie lada wyzwaniem. Ograniczenie przestrzeni to ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę, planując wybór mebli do przedpokoju.

Czy mała przestrzeń jest ograniczeniem?

Nie oznacza to jednak, że z powodu mniejszej powierzchni, niż inne części mieszkania czy domu, korytarz jest miejscem, którego nie da się zaaranżować w dobrym stylu. Wręcz przeciwnie! Warto postawić na minimalizm w liczbie mebli, ale dobrać je tak, by zwracały na siebie i pokazywały charakter wnętrza.

Nowoczesność i funkcjonalność mogą iść w parze

Wybierając nowoczesne meble do przedpokoju z katalogów produktów, warto zwrócić uwagę na cieszące się popularnością nowoczesne modele, łączące funkcjonalność z użytecznością. Modne siedziska do przedpokoju będę nie tylko ozdobą, ale także doskonałym miejscem do przechowywania, a wszystko to będzie dodatkiem do ich podstawowej funkcji, czyli miejsca do siedzenia dla ułatwienia zakładania butów.

Warto też zwrócić uwagę na szafki do przechowywania butów, które dostępne są w wielu różnych modelach i ciekawych projektach. Niegdyś mało atrakcyjne klocki zamykające optycznie przestrzeń przedpokoju, dziś przypominają raczej smukłe komódki o lekkim wyglądzie. Taki mebel można wykorzystać w całości – również z blatem, który będzie idealnym tłem do dekoracji w postaci ozdobnej lampy czy eleganckiego pudełka na klucze.

Nawet w przypadku, gdy przedpokój to bardzo mała przestrzeń, warto poświęcić nieco czasu, by znaleźć meble dopasowane do tego wnętrza. Z ich pomocą z małej na małej powierzchni stworzymy estetyczną i funkcjonalną strefę mieszkania czy domu.