Jakie drzwi do wyjątkowo małych pomieszczeń?

Drzwi przesuwne wewnętrzne zyskują na popularności. Doskonale sprawdzają się w małych mieszkaniach i w domach osób, które cenią sobie ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni. Ze względu na rosnące zainteresowanie, powstaje coraz więcej różnych modeli. Na jakie najlepiej się zdecydować?

Naścienne drzwi rozsuwane


Skrzydło drzwi tego rodzaju przesuwane jest po prowadnicy zamontowanej na ścianie. Jej fragment będzie więc wyłączony z użytku. W tym przypadku warto pomyśleć, czy po rozsunięciu nie będą wizualnie pomniejszać pomieszczenia. Szczególnie w małych mieszkaniach warto zdecydować się na wewnętrzne drzwi przesuwne jasne, częściowo przeszklone lub wykonane w całości ze szkła hartowanego. Ostatnia opcja daje wiele możliwości. Szyba może być przezroczysta lub matowa, ale co najważniejsze, możliwy jest zakup drzwi z szyby odbijającej promienie słoneczne, co znacznie wpłynie na wizualne powiększenie pomieszczenia

Drzwi chowane w ścianie


Osoby, które nie chcą ograniczać powierzchni skrzydłem drzwiowym zasłaniającym ścianę, zainteresują systemy drzwi przesuwnych montowanych w jej wnętrzu. Prowadnica może być zarówno ukryta w ścianie już w trakcie budowy domu, jak i zamontowana później w ściance działowej gipsowo – kartonowej lub murowanej. Takie rozwiązanie umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni i wizualne powiększenie pomieszczenia po ukryciu skrzydła.
W przypadku wyjątkowo małych pomieszczeń, nawet wybór z kategorii drzwi rozsuwanych powinien być dobrze przemyślany. Dobrze podjęta decyzja zapewni oczekiwany efekt.