Jakie oświetlenie do przedpokoju wybrać? Kilka praktycznych wskazówek

Wystrój przedpokoju ma wpływ na odbiór całego wnętrza. To właśnie on niejako wita naszych gości i wprawia ich w określony nastrój. Kluczowym elementem jest oświetlenie. Bez odpowiednich lamp nawet najpiękniej zaaranżowane pomieszczenie nie będzie atrakcyjne. Czym zatem należy się kierować podczas wyboru oświetlenia do przedpokoju?

Lampy sufitowe, lampy wiszące, a może kinkiety?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, dostępne na rynku lampy do przedpokoju to naprawdę szeroki wachlarz różnych opcji. W pomieszczeniu tym zazwyczaj nie ma okna, co pozbawia go dostępu do naturalnego światła. Dobre oświetlenie jest więc niezbędne, by przedpokój był funkcjonalny. Z drugiej strony spędzamy w nim niewiele czasu, to raczej strefa przejściowa, toteż oświetlenie przedpokoju nie musi odznaczać się dużym natężeniem. Zaprojektowanie źródeł światła w tej wymagającej przestrzeni wymaga starannego przemyślenia i indywidualnego podejścia.

Najlepsze oświetlenie do małego i ciasnego przedpokoju

Dobierając oświetlenie do przedpokoju koniecznie należy uwzględnić jego metraż. Jeśli pomieszczenie jest ciasne i wąskie, najlepiej sprawdzi się lampa sufitowa, na przykład płaski plafon lub kilka małych oczek natynkowych. Takie oświetlenie przedpokoju od www.macodesign.eu est funkcjonalne, a jednocześnie nie będzie zabierało i tak już ograniczonej przestrzeni. Nie będzie też przeszkadzać podczas otwierania szafy lub drzwi.

oświetlenie przedpokoju

Jaka lampa do dużego, przestronnego przedpokoju?

W dużym domu przedpokój może mieć spore rozmiary. W takim wypadku podczas wyboru oświetlenia istnieje nieco większe pole do popisu. Do wyboru są między innymi:

  • listwy z reflektorami sufitowymi,
  • eleganckie żyrandole z kryształkami,
  • regulowane kinkiety ścienne,
  • lampy wiszące z ozdobnym kloszem.

Jeśli do dyspozycji jest duży metraż, warto zastosować jedno główne źródło światła oraz mniejsze lampy do przedpokoju, które perfekcyjnie doświetlą wybrane elementy we wnętrzu.