Kiedy wybrać drzwi do domu?

Jeden z poważniejszych zakupów podczas budowy własnego domu to drzwi. Wertując katalogi od renomowanych producentów można zachwycić się wieloma modelami, ale też odrobinę zmartwić ogólnymi kosztami wstawienia drzwi. To naprawdę duży wydatek, dlatego do tej inwestycji trzeba odpowiednio się przygotować.

Wejściowe drzwi do domu

Na początku zwykle wybiera się wejściowe drzwi do mieszkania lub domu. W przypadku budowy własnej nieruchomości drzwi montuje się po to, aby uzyskać etap stanu surowego zamkniętego. Dlatego też nie można decyzji dotyczącej wyboru drzwi odwlekać w nieskończoność. Już na następnych etapach prac budowlanych należy przeglądać oferty producentów i wybrać model. Mało drzwi jest do kupienia od ręki. Najczęściej trzeba czekać kilka tygodni na wykonanie drzwi, a także umówić się na montaż. Jeżeli natomiast pragnie się mieć wejściowe drzwi do domu robione na wymiar i zgodnie z własnym projektem, trzeba ten wszystkim zająć się z jeszcze większym wyprzedzeniem. Nie każdy ma świadomość, że właśnie tak wygląda to w praktyce.

Kiedy zamówić drzwi do pokoju?

Jeżeli chodzi o drzwi wewnętrzne do mieszkania czy domu to tutaj również trzeba wcześniej zdecydować się na konkretne modele. Podobnie jak w przypadku drzwi wejściowych, drzwi wewnętrzne również muszą zostać dla nas wyprodukowane. Najczęściej oznacza to oczekiwanie od 5 do 7 tygodni na zamówione skrzydła. Warto o tym pamiętać, szczególnie jeżeli spontanicznie planuje się remont. Z drzwiami nie da się zrobić tego spontanicznie – trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać kilka tygodni.