Na co zwracać uwagę przy zakupie rolet od producenta?

zakup rolet od producenta

Zasłona okien to dla większości z nas konieczność. Firany czy zasłony mają ochronić nas przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów, ale także umożliwić ograniczenie ilości ostrego światła docierającego do mieszkania w trakcie letnich upałów. Jeśli mają dobrze spełniać swoją rolę, zasłony okienne powinny być i funkcjonalne, i estetyczne jednocześnie. Te dwie kwestie sprawiają, że najczęściej montujemy w oknach rolety. Jakie są ich zalety i na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Zalety rolet okiennych

Rolety w porównaniu do firan czy zasłon mają tę zaletę, że zajmują mniej miejsca i bez problemu mogą zostać zamontowane w dowolnym oknie. Prezentują się także dużo bardziej nowocześnie i nie zbierają takich ilości kurzu. Niepodważalnym plusem rolet do okien jest także możliwość swobodnej regulacji poziomu światła docierającego do mieszkania. System sterowania za pomocą łańcuszka – zasłonę możemy całkowicie spuścić lub zawiesić w połowie czy w trzech czwartych okna. Możliwość częściowego opuszczenia rolety to zapewnienie intymnej, domowej atmosfery i skuteczna ochrona przed upałem, przy jednoczesnym odpowiednim poziomie światła.

rolety w nowoczesnym apartamencie

Producent rolet – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o rolety producent odgrywa ogromną rolę. Każdy stawia swoje warunki i proponuje inną ofertę. Wybierając producenta rolet, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Ważne jest, żeby firma oferowała możliwość wyprodukowania rolet na wymiar. Te standardowe nie zawsze odpowiadają rozmiarom okien w naszym mieszkaniu – źle dopasowane będą źle wyglądały, a przede wszystkim nie osłonią prawidłowo okna. Inna sprawa, której warto się przyjrzeć, to oferta kolorystyczna. Jakie kolory materiałów proponuje producent? Czy oprócz klasycznych rolet ma w ofercie także rolety dzień-noc? Warto dokładnie przejrzeć katalog różnych producentów przed podjęciem ostatecznej decyzji o zamówieniu.

Zakup rolet – inne ważne kwestie

O czym jeszcze warto pomyśleć, decydując się na kupno rolet? Przede wszystkim zastanówmy się, jaki ich typ najbardziej nam odpowiada. Standardowe, jednokolorowe rolety wyglądają bardzo neutralnie i niepotrzebnie nie przyciągają uwagi. Rolety dzień-noc umożliwiają swobodną regulację poziomu światła w mieszkaniu. Wybierając kolor rolet, zastanówmy się, czy zagwarantuje nam on odpowiednią ochronę. Bardzo jasne barwy, takie jak biel czy beż, swobodnie przepuszczają światło, ciemniejsze barwy – skutecznie chronią przed słońcem i spojrzeniami z zewnątrz. Nie bez znaczenia jest też grubość materiału – im grubszy, tym mniejsza przepuszczalność promieni słonecznych.