Nowoczesne rozwiązania w aranżacji okna

nowoczesne rozwiązania rolet okiennych

Na rynku dostępne są zarówno rolety zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, dlatego też przed zdecydowaniem się na konkretny rodzaj rolety, należy sprecyzować swoje indywidualne potrzeby i oczekiwania. Rolety zewnętrzne nie mają wpływu na wystrój mieszkania, ale za to gwarantują większe bezpieczeństwo. Znacznie większe pole do manewru mamy, decydując się na rolety wewnętrzne typu mini, plisowane, rzymskie, austriackie czy ekranowe. Ciekawą nowością na rynku są rolety okienne dzień noc, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Co wato o nich wiedzieć?

Rolety okienne dzień noc – rodzaje i sposób działania

mini roleta typu dzień i noc w kolorze czarnymRolety mini typu dzień noc składają się z dwóch tkanin w poziome pasy. Jeden z nich jest transparentny a drugi zaciemniający. Owe pasy może dowolnie przesuwać, co pozwala na sprawną regulację zaciemnienia pomieszczenia. Rolety tego typu można podciągnąć całkowicie lub tylko częściowo, bądź też ustawić pasy w taki sposób, aby do wnętrza wpadała niewielka ilość światła. Od nas zależy, czy chcemy wpuścić promienie słoneczne do środka czy też całkowicie zaciemnić wnętrze o dowolnej porze dnia. Wyróżnia się rolety klasyczne, mini rolety i rolety w kasecie. Modele klasyczne polecane są do pomieszczeń z dużym oknem, które nie są często otwierane. Z kolei mini roleta pasuje do niemalże każdej okiennicy, a rolety w kasecie można nawet zamontować w drzwiach balkonowych.

Mini roleta = duży efekt

Coraz więcej osób decyduje się na zakup mini rolet ze sklepu Mardom ze względu na to, że jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Wyposażone są one w tkaninę, którą można szybko przytwierdzić do szyby, a więc są bardzo łatwe w montażu, a do tego prezentują się niezwykle efektownie. Dostępne są nawet na rynku modele ze specjalnym systemem z prowadzeniem żyłkowym, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie tkaniny przy samej szybie. Rolety dzień noc charakteryzują się wysoką estetyką i funkcjonalnością. Pasy zaciemniające pozwalają na regulację natężenia światła, a ponadto są łatwe w pielęgnacji. Dzięki szerokiemu wachlarzowi wyboru bezproblemowo można dopasować je do każdej aranżacji.