Odpowiednie wymiary drzwi wewnętrznych

Gdy wybiera się jakiekolwiek drzwi szczególnie ważne jest branie pod uwagę wymiarów. Oczywiście wysokość drzwi może być standardowa, czyli wynosić 205 centymetrów, ale decydować można się również na inne rozwiązania, które będą indywidualnie dopasowane do oczekiwań użytkowników.

W zakresie szerokości drzwi wewnętrzne mogą być wąskie, gdzie mówimy o modelach od 70 centymetrów. Jednak generalnie w mieszkaniach minimalna szerokość wynosi 90 centymetrów. W najnowszym budownictwie można spotkać się przede wszystkim z taką szerokością. Jednak w starszym budownictwie często trzeba szukać węższych drzwi. Dodatkowo w indywidualnie budowanych domach jednorodzinnych szerokość drzwi będzie zależeć od rozwiązań zastosowanych na poziomie projektów architektonicznych.

drzwi wewnętrzne drewniane

Praw czy lewe drzwi?

Nie bez znaczenia jest ustalenie, czy drzwi wewnętrzne drewniane mają być prawe czy lewe. Wybór konkretnego rozwiązania będzie zależeć od:

  • sposobu aranżacji pomieszczenia;
  • ustawienia mebli;
  • rozmieszczenia wyłączników światła.
    Zanim zacznie szukać się konkretnych typów drzwi wewnętrznych drewnianych, warto jest ustalić, która wersja drzwi będzie pozwalała na swobodne ich otwieranie na pełną szerokość, dobre oferty dostępne są w sklepie Golddoor. Ważne jest, aby meble nie blokowały otwierania drzwi wewnętrznych.

Kolor skrzydeł

Wybierając drzwi bardzo ważne jest ustalenie tego w jakim kolorze mają być utrzymane skrzydło drzwiowe. Podobnie jest w przypadku ościeżnic. Kolorystyka skrzydeł drzwiowych będzie bezpośrednio wpływała na sposób prezentowania się wnętrza.