Ościeżnice regulowane. Kiedy należy je zastosować?

Ościeżnice występują w wielu odmianach. Jedną z wersji są ościeżnice regulowane. Nieco droższe, jednak niekiedy konieczne do zastosowania. W jakich sytuacjach to najlepszy wybór? Wiele jest odpowiedzi.

Nietypowe ściany.

Jedną z sytuacji, gdzie trzeba zastosować ościeżnice regulowane, jest montaż drzwi w ścianach o nietypowej grubości. Taka sytuacja występuje często w starszych domach, budowanych pozornie według planu, jednak często bez zwracania uwagi na takie szczegóły jak grubość ścian. Przy nietypowej grubości ścian, ościeżnica regulowana sprawdza się idealnie, umożliwiając montaż drzwi tak, by wyglądały idealnie i działały bez zarzutu.

Brak poziomu.

Inną sytuacją, gdzie futryna regulowana jest potrzebna, są ściany, gdzie nie zadbano o właściwy poziom otworów okiennych lub drzwiowych. prawidłowy montaż drzwi w takich otworach to spore wyzwanie. Oczywiście można pokusić się o wyrównanie otworów drzwiowych, jednak wiąże się to ze sporą ilością pracy, czasami jest bardzo trudne. Futryna regulowana w takiej sytuacji, to o wiele lepsze rozwiązanie. Montując ją, odpowiednio regulując, można uzyskać właściwe poziomy i bez problemu zamontować drzwi czy okna.

Podejmując się montażu stolarki okiennej lub drzwiowej, warto sprawdzić, jak wyglądają otwory okienne lub drzwiowe. Jeśli są nietypowe, nierówne, zakup ościeżnic regulowanych to najprostsze rozwiązanie. Dzięki zastosowaniu takich ościeżnic, montaż drzwi lub okien nie będzie stanowić żadnego kłopotu. Będą zamontowane zgodnie ze sztuką budowlaną i spełniać swoją rolę.