Piękna podłoga w domu

Nigdy nie należy oszczędzać na podłodze. Gdy kupuje się nowe mieszkanie lub buduje się dom, najlepiej od razu zainwestować w podłogę na lata. Niestety żadne panele nie będą na tyle wytrzymałe jak prawdziwa podłoga z drewna. Taka podłoga zapewnia też dużo wyższy komfort podczas użytkowania. Kropką nad i podczas jej wykończenia są odpowiednio dobrane listwy przypodłogowe. Można postawić na dyskretne drewniane listwy przypodłogowe, albo zdecydować się na szerokie białe listwy MDF, które następnie można pomalować na wybrane przez siebie kolor.

Jak listwy przypodłogowe decydują o charakterze wnętrza

Na ostateczny wystrój domu czy mieszkania składa się tak naprawdę bardzo wiele różnych elementów. Jednym z nich są listwy przypodłogowe z GoldDoor. Montuje się je by w ładny sposób zamaskować tak zwaną szczelinę dylatacyjną, która pojawia się po położeniu podłogi. Listwy dostępne obecnie w sklepach bardzo się różnią stylem, ceną czy wreszcie materiałem, z którego zostały wykonane. Natomiast stanowią one kropką nad i podczas pracy nad podłogą absolutnie nie należy na nich oszczędzać.

Jakie listwy do drewnianej podłogi

Do drewnianej podłogi bardzo ładnie będą pasowały wysokie listwy MDF w kolorze białym. Można też postawić na bardzo wąskie listwy MDF, również w kolorze białym, które mają zaledwie kilka centymetrów wysokości. Inną opcją będą wąskie listwy drewniane w kolorze naturalnym. Takie ładnie wyglądają zarówno w przypadku podłogi drewnianej, jak i po położeniu podłogi z płytek. Lepiej zrezygnować z cokołów z płytek, bo one nie prezentują się elegancko.