Pled na łóżko – jak efektownie pościelić łóżko?

Podobno pościelenie łóżka jest jedną z porannych czynności charakteryzujących ludzi sukcesu. Posprzątanie wygniecionej przez noc pościeli i odpowiednie ułożenie poduszek jest pierwszym zrealizowanym w ciągu dnia zadaniem i małym sukcesem praktycznie każdego z nas. Warto zrobić to w wyjątkowy sposób i kiedy łóżko w ciągu dnia nie spełnia żadnej praktycznej funkcji – może upiększać naszą sypialnie, reprezentować indywidualny styl właściciela i porządkować pomieszczenie. Kilkoma prostymi trikami można całkowicie odmienić każde pomieszczenie.

Jak można dekoracyjnie pościelić łóżko?

Nie od dziś wiadomo, że jakość, kształt oraz wysokość poduszek do spania jest niezwykle ważna. Tak samo warto zwrócić uwagę na odpowiednią kołdrę, która pozwala oddychać skórze w nocy oraz na jakość prześcieradła, które codziennie ma bezpośredni kontakt z naszym ciałem. Gdy uda nam się zrealizować te podstawowe kroki – wygląd łóżka można wnieść na poziom wyżej. Pled na łóżko oraz dekoracyjne poduszki sprawią, że sypialnia już nigdy nie będzie taka sama, a codzienne ścielenie łóżka stanie się przyjemnością. Standardowy, dekoracyjny układ poduszek to najczęściej trzy bądź cztery sztuki. W przypadku trzech, wybieramy dwie duże kwadratowe poduszki o ciekawym kolorze i wykończeniu i opieramy je o zagłówek, a przed nimi ustawiamy podłużną poduszkę z charakterystycznym wzorem. Gdy decydujemy się na wersje rozbudowaną – do kompletu dużych poduszek dobieramy dwie mniejsze, o innym kolorze bądź całkowicie innej fakturze.

Pled na łóżko jako idealne wykończenie

pled na łóżko

Pled potrafi całkowicie odmienić nie tylko łóżko, ale i pokój. Charakterystycznie rozciągnięty na gładkiej pościeli w okolicy nóg materiał dopełnia całości i rzuca się w oczy. Wygląda bardzo elegancko i schludnie, pozwala również zadbać o czystość pościeli, jeśli w domu mieszkają zwierzęta. 

Jaki pled będzie pasował do konkretnego stylu:

– sypialnia w stylu angielskim – pled wykończony falbaną

– sypialnia w stylu glamour – pled welurowy

– sypialnia w stylu skandynawskim – pled tkany bądź pleciony

– sypialnia w stylu romantycznym – pled w kwiatowe aplikacje

– sypialnia w stylu boho – pled wykończony frędzlami