Pomysł na piękną ścianę – lamele

Każdy z nas chciałby od czasu do czasu zmienić i odnowić swoje mieszkanie lub dom. Bardzo często zniechęca nas już sama myśl o remoncie. Zupełnie niepotrzebnie! W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się piękne aranżacje wnętrz, w których część główną stanowią lamele na ścianie.

Czym są lamele?

Niekiedy warto zastosować nieoczywistą aranżację naszego wnętrza. Nie jest to takie proste, aby wykorzystane przez nas rozwiązania mające na celu nadanie wnętrzu stylu i klasy, spełniły nasze oczekiwania i wyobrażenia. Jest na to rozwiązanie w postaci lameli, które są niczym innym, jak listwami montowanymi wprost przy ścianie. Mogą być wykonane z naturalnego drewna lub materiałów drewnopodobnych. I jedne i drugie są godne uwagi, a wszystko zależy od efektu końcowego, jaki chcemy uzyskać.

Lamele ścienne - co warto wiedzieć?

Lamele w aranżacjach

Nie bez powodu lamele wchodzą na salony wnętrzarskie i cieszą się dużym uznaniem wśród projektantów. Choć najbezpieczniej czujemy się w klasycznych wystrojach takich jak tapety, gładzie i tynki, to niczym nie ryzykujemy montując lamele. Ich funkcja aranżacyjna może mieć wiele postaci. Z jednej strony ocieplą i dodadzą przytulności pomieszczeniu, z drugiej staną się modnym dodatkiem i urozmaiceniem. Listwy w kolorach imitujących prawdziwe drewno takie jak buk, dąb, jesion czy sosna, doskonale sprawdzą się w przypadku wnętrz skandynawskich, klasycznych, a nawet boho. Do innego typu pomieszczeń, jak na przykład modernistycznych, awangardowych, industrialnych, wybierzmy lamele jednokolorowe.

Chcąc podkreślić unikalny charakter wnętrz warto przemyśleć zakup i montaż lameli na ścianie. Świetnie się sprawdzą dla osób lubiących niesztampowe podejście do aranżacji.