Pozwól swoim ścianom zakwitnąć nie tylko na wiosnę!

Od czasu do czasu każde mieszkanie czy dom wymagają odświeżenia, nadania nowego charakteru i powiewu transformacji. W takim odnowionym otoczeniu także domownicy lepiej się czują, warto więc przemyśleć kwestie aranżacyjne.Ostatnimi czasy do łask wracają stare, dobre tapety w nowych odsłonach, można zatem zdecydować się na taką formę upiększenia najbliższej przestrzeni. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się fototapety kwiaty, które kuszą uniwersalnymi wzorami oraz feerią kolorów.

Dlaczego kwieciście?

fototapeta na ścianie przedstawiająca kwiatyElementy szeroko pojętej natury są wdzięcznym motywem aranżacyjnym, a kwiaty same w sobie stały się symbolem piękna, delikatności, wrażliwości i dobrego smaku. Sięgają po nie projektanci odzieży, galanterii, produktów dekoracyjnych, czy elementów wystroju wnętrz. Kwiatowe desenie mają wymiar ponadczasowy. Pasują, zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych pomieszczeń. W zależności od ogólnego zamysłu aranżacyjnego można wybrać stonowane białe konwalie do wysmakowanej jadalni, nastrojowe szkarłatne róże do romantycznej sypialni lub też nasycone fuksje do wyrazistego salonu. Kwieciste fototapety – odwiedź www, dopasowują się do każdego wnętrza, za każdym razem tworząc niepowtarzalny klimat. Lubią się nimi otaczać nie tylko kobiety, jak stereotypowo zwykło się sądzić.

Jak można wykorzystać fototapety kwiaty?

Zgodnie z obowiązującymi trendami wiele osób decyduje się na asymetryczne ozdabianie ścian. Doskonale prezentują się więc fototapety w połączeniu ze ścianami pokrytymi standardowymi farbami. Moda na asymetrię zakłada na przykład wyróżnienie jednej spośród czterech ścian interesującą fototapetą lub też pokrycie nią wyłącznie konkretnej i wydzielonej połaci ściany. Dzięki temu zabiegowi pomieszczenie nie jest nudne, a tapeta nie przytłacza. Asymetria ma jednakże moc równoważenia kolorów i wzorów. W ten sposób osiąga się efekt harmonizacji pomieszczenia.