Roleta rzymska – najlepsza alternatywa zasłony?

rolety rzymskie na wymiar

Zasłony pełnią ważną rolę w mieszkaniu. Pełnią nie tylko rolę dekoracyjną, ale też skutecznie osłaniają przed niechcianymi spojrzeniami sąsiadów czy przechodniów. Pozwalają także regulować ilość światła wpadającą do pomieszczeń. Te tradycyjne są jednak bardzo niepraktyczne – ich lepszą wersją są oryginalne i wyjątkowo funkcjonalne rolety rzymskie.

Zalety rolet rzymskich

roleta rzymska w kolorze brązowym
mini roleta rzymska w kolorze brązowym

Rolety rzymskie to coraz chętniej stosowane w mieszkaniach rozwiązanie. Nie są drogie, a zapewniają skuteczną ochronę przed podglądaniem przez sąsiadów, przy okazji pełniąc rolę dekoracyjną. Jedną z najważniejszych zalet rolety rzymskiej jest wygodna regulacja ilości światła wpadającego do mieszkania – mechanizm z łańcuszkiem umożliwia umieszczenie zasłony na dowolnym poziomie. Tę możemy całkowicie opuścić, całkowicie zasłaniając okno, lub zatrzymać na przykład w połowie okna, chcąc zapewnić sobie trochę cienia w upalny dzień czy pragnąc wprowadzić do wnętrza nieco bardziej intymną atmosferę. Wielkim plusem rolet rzymskich jest także łatwość utrzymania ich w czystości – zasłonę w razie potrzeby można bez problemy zdjąć i przeprać, co nie jest możliwe w przypadku klasycznych rolet montowanych na stałe.

Rzymska roleta – gotowa czy na wymiar?

Decydując się na zakup rolety rzymskiej do mieszkania, należy dokładnie zmierzyć okna i sprawdzić, czy dostępne w sklepach gotowe zasłony mu odpowiadają. Najczęściej okna mają niestandardowe rozmiary i lepszym rozwiązaniem okazują się rolety rzymskie na wymiar. Te zamówić możemy u producenta rolet zajmujących się sprzedażą zasłon okiennych. Rolety rzymskie na wymiar będą idealnie dopasowane do szerokości i wysokości okna, dzięki czemu zapewnią skuteczną osłonę, przy okazji elegancko i estetycznie się prezentując.

Roleta rzymska jako dekoracja mieszkania

Niewątpliwym plusem rolet rzymskich jest ich wyjątkowa estetyka. Bardzo oryginalnie i stylowo prezentują się one w każdym wnętrzu, nadając mu niepowtarzalnego charakteru. Kupując roletę rzymską, możemy przebierać w tkaninach – od lekkich, przepuszczających światło, po grubsze, surowe, idealnie wpasowujące się w minimalistyczne wnętrza.