Rolety materiałowe – nowoczesne zasłony

rolety materiałowe w różnych kolorach

Od pewnego czasu można zaobserwować spadek zainteresowania zakupem, tak do tej pory popularnych firanek i zasłon okiennych. Ta tradycyjna ozdoba zostaje wypierana przez o wiele praktyczniejsze przesłony okienne, a mianowicie żaluzje i rolety materiałowe. Dzieje się tak, ponieważ projektanci mebli postawili na nowoczesny styl, wymagający zmiany dotychczasowego, schematycznego dobierania do wystroju mieszkania dodatków, ozdobnych tkanin i innych akcentów dekoracyjnych.

Rolety materiałowe – wzorzyste czy jednobarwne

Światło słoneczne jest niezbędne do życia, lecz bywają momenty, że jest bardzo męczące. Aby nie pozbywać się go całkowicie, można je stłumić. opuszczając roletę materiałową lub częściowo zamykając żaluzje.

Rolety materiałowe, produkowane z różnego rodzaju materiałów specjalnie impregnowanych, znakomicie sprawdzą się podczas zbyt jasnego dnia lub w nocy, jako parawan dla ciekawskich spojrzeń sąsiadów czy przechodniów. Produkowane są w przeróżnych kolorach, mogą być jednobarwne, wzorzyste, ze wstawkami z innych materiałów, lub z nadrukami postaci z bajek, sławnych ludzi czy na przykład modeli samochodów.

Przemyślany wybór

Wybierając rolety materiałowe do konkretnego pomieszczenie należy dobrze przemyśleć jaki rodzaj rolety będzie najlepiej pasował. Najbardziej eleganckimi, ozdabiającymi okna salonu, mogą być rolety rzymskie, w których materiał podczas podnoszenia rolety składa się w dekoracyjne fałdy. Tkanina z której roleta jest wykonana to zazwyczaj delikatnie usztywniony materiał, który się nie pogniecie, a znakomicie ozdobi każde okno.

Do pokoju dziecięcego, w zależności od wieku i płci dziecka można wybrać rolety tradycyjnie zwijane lub rzymskie, ale wzorzyste, z nadrukami lub wielobarwne. Do sypialni bardzo będzie pasować roleta ze wstawką z innego materiału ozdobnego, lub z romantycznym motywem kwiatowym.