Stół rozkładany – idealne rozwiązanie do niewielkiego mieszkania

Wspólne posiłki, rodzinne narady, ale często też praca na komputerze czy gry planszowe, to wszystko kręci się wokół rodzinnego stołu. Trudno więc sobie wyobrazić rezygnację z tego mebla. Jednak w niewielkim mieszkaniu, na co dzień duży rodzinny stół może bardziej przeszkadzać niż pomagać. Właśnie w takich sytuacjach, gdy duży stół potrzebny jest tylko kilka razy w miesiącu najlepiej postawić na stoły rozkładane.

Czym różnią się stoły rozkładane od tradycyjnych modeli

Stoły rozkładane nie różnią się istotnie od tych klasycznych, mogą być wykonane z tych samych materiałów, mieć okrągły, kwadratowy lub prostokątny kształt. Różnice pojawiają się dopiero w momencie rozkładania takiego stołu. Dzięki możliwości rozłożenia stoły można wydłużyć, dzięki temu stół okrągły przeobraża się w owalny, a kwadratowy w prostokątny, natomiast jego właściciel zyskuje dodatkowe miejsce by posadzić gości.

Na co zwracać uwagę kupując rozkładany stół

stoły rozkładane edinos
Stoły rozkładane ze sklepu Edinos

Większość parametrów, na jakie należy zwrócić uwagę kupując rozkładaną wersję stołu będzie analogiczna jak w jego klasycznej wersji. Pomijając aspekt stylu takiego stołu, który jak wiadomo powinien być dopasowany do pozostałych elementów wnętrza, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego trwałość, niezawodność i bezpieczeństwo w użytkowaniu. Stół powinien służyć przez wiele lat dlatego warto wybierać modele z trwałych i dobrych jakościowo materiałów. Najlepszym materiałem jest lite drewno, ale inne rozwiązania też potrafią trwać nienaruszone przez wiele łatwych w. Stół powinien też być stabilny i to niezależnie czy jest złożony czy rozłożony. Dodatkowo kupując stół rozkładany trzeba zweryfikować, czy sposób rozkładania nie nastręcza trudności oraz czy pozwala na utrzymanie odpowiedniej stabilności stołu.

Wysokiej jakości stoły rozkładane kupisz tutaj.