Taśma LED – potrafi stworzyć miły nastrój

Szukając sposobu  ocieplenia danego pomieszczenia można wykorzystać potencjał taśm ledowych. Tego typu taśmy ledowe nie kosztują zbyt wiele a potrafią zdziałać cuda. Umieszczone w odpowiednich miejscach nie tylko, w ciemności, zarysują kontury danego mebla ale także stworzą ciekawy jego wygląd. Taśma LED oferowana jest na metry i zawsze, przez ten fakt można dobrać odpowiednią i potrzebną jej ilość.

taśma LED

Opleść cały dom

Ledową  taśmą można opleść cały dom, na zewnątrz i wewnątrz. Tego typu oświetlenie można wykorzystać do świątecznych dekoracji i zainstalować je na zewnątrz budynku. Można też udekorować nimi salon, sypialnię, kuchnię czy pokój nastolatka lub dziecka. Małe i punktowe światełka nie pobierają dużo mocy przez co mogą świecić cały czas. Są idealne do delikatnego oświetlenia pomieszczeń.

Jakie są taśmy ledowe?

Elastyczne paski pełne małych diod różnią się między sobą ilością punktów świetlnych, długością paska, mocą oraz kolorystyką. Niektóre listwy wyposażone są w specjalne urządzenia, przy pomocy których taśmy ledowe mogą zmieniać swoje barwy. Led taśma idealnie spełnia rolę dekoracyjną jak i funkcyjną. Można nią oświetlać punkty newralgiczne w domu i mniej widoczne w ciemności, takie jak progi czy schody lub balustrady. Dodatkowo z taśm ledowych można tworzyć całe łańcuchy naszpikowane elektroniką, ponieważ dodać do nich można różnego rodzaju zasilacze, adaptery, sterowniki czy też złączki, kable i wtyczki.