W jakim stylu wybrać sofę do domu?

Obecnie na rynku znaleźć można sofy w niemal każdym stylu – zarówno całkowicie tradycyjne, które świetnie sprawdzą się w przytulnych i urządzonych ze smakiem salonach, jak i zupełnie nowoczesne, które świetnie sprawdzą się we właśnie takich przestrzeniach. Jaki styl wybrać? Co można zyskać na wyborze poszczególnych stylów mebli?

Tradycyjne sofy do gustownie urządzonych salonów

Elegancko urządzony salon wciąż jeszcze kojarzy się przede wszystkim z meblami w tradycyjnym stylu. Warto jednak pamiętać, że ilość stylów, które są w ten sposób określane jest naprawdę duża. Za tradycyjne uważa się zarówno przysadziste meble obite ciężką i bardzo ozdobną tapicerką, jak i znacznie lżejsze konstrukcje, które sprawdzą się w jasnych i przestrzennych pomieszczeniach. W salonie bardzo elegancki sofa w kolorze granatowym, albo innym ciemnym odcieniu sprawdzi się doskonale. Z kolei salony nieco mniej formalne skorzystają na jasnych, lekkich meblach, które świetnie będą komponować się z białymi, albo wzorzystymi ścianami. Chcąc uzyskać wrażenie elegancji warto przy tym stawiać na jakość i wybierać meble od sprawdzonych producentów.

Rozwiązania nowoczesne – gdzie się sprawdzą?

Z kolei w salonach urządzonych na sposób nowoczesny najczęściej dominują proste kształty. Tego typu salony przybierają czasami wręcz styl nieco minimalistyczny, w którym ilość elementów ogranicza się do niezbędnego minimum. Tutaj również wiele osiągnąć można przez właściwy dobór kolorów. Sofa granatowa (zobacz taką: https://meblostrefa.pl/pl/p/Granatowa-sofa-welurowa-WILSON/150) może stać się elementem pomieszczenia kontrastującym do jasnych ścian, dzięki czemu staje się ona wizualnie jego centrum, które dodatkowo dzieli przestrzeń na mniejsze części.