Czym jest i jak używać tlenowego wybielacza do prania?

Wybielacz tlenowy to skuteczny środek piorący, który może usunąć prawie każdą plamę z ubrań bez konieczności stosowania ostrych środków chemicznych. Jego przyjazny dla środowiska i bezpieczny skład sprawia, że jest to jeden z najpopularniejszych środków czystości na rynku.

Charakterystyka wybielacza tlenowego

wybielacz tlenowy
wybielacz tlenowy pochodzi z oferty Clovin

W przeciwieństwie do często stosowanego, ale całkowicie niebezpiecznego dla zdrowia człowieka wybielacza chlorowego:

  • Jest bezwonny;
  • Łatwo wypłukuje się z ubrań — jego cząsteczki nie powodują alergicznej reakcji skóry;
  • Nie zmienia i nie uszkadza struktury tkaniny;
  • Nadaje się do wszystkich kolorów odzieży.

Wybielacz tlenowy, oprócz rewelacyjnego działania w usuwaniu zabrudzeń i zażółceń, ma szkodliwy wpływ na różnego rodzaju mikroorganizmy.

Wybielacz tlenowy — zastosowanie w gospodarstwie domowym

Jest to idealny środek do usuwania plam organicznych na ubraniach, które mogą głęboko wnikać w strukturę tkaniny. Mówimy o śladach krwi, trawy, soku, owoców i jedzenia. Plamy z tłuszczu i syntetyków są nieco trudniejsze do usunięcia, ale jeśli namoczysz ubrania w wybielaczu, a następnie je upierzesz, będą idealnie czyste. Ten rodzaj wybielacza może być stosowany do wstępnego namaczania rzeczy – jest to szczególnie konieczne w przypadku białych ubrań, które z czasem stają się szare lub żółtawe. Rozpuść 1-2 łyżki wybielacza w wodzie, dobrze wymieszaj, aż się rozpuści, a następnie namocz ubrania. Jeśli plamy są małe, wystarczy 1 godzina, natomiast jeśli plamy są stare lub bardzo duże, warto zostawić je w roztworze na noc.