Instalacja odpływu oraz dostępnego w nim ekspozytora

Kiedy instalujesz nowy odpływ, będziesz potrzebował obcinaka do rur, aby przyciąć rurę. Będziesz również potrzebował ściągacza do drutu, aby usunąć zewnętrzny płaszcz rury spustowej. Do wykopania otworu można użyć młotka, pręta do kopania, piły ręcznej i kawałka kredy. Można również użyć koparki do otworów, aby zrobić dziurę. Na koniec będziesz potrzebował trochę ziemi, która jest nieco cięższa niż normalna gleba, aby rura spustowa mogła się w niej zagłębić.

Oczyść zatkany odpływ łazienkowy – sprawdź ekspozytor

Po wykopaniu dziury, musisz oczyścić zatkany odpływ. Jeśli odpływ jest zatkany włosami, cząstkami jedzenia, ręcznikami papierowymi lub jakimikolwiek innymi odpadami, najlepiej najpierw spróbować go odetkać.

Weź świder do drenażu, poluzuj blokadę i wlej odrobinę wrzącej wody w dół odpływu, aby usunąć materiał. Robienie tego może pomóc w oczyszczeniu odpływu i zapobiec ponownemu wystąpieniu zatoru w przyszłości.

Nowy odpływ łazienkowy, który zobaczysz na ekspozytorze https://www.reahurt.pl/kategoria/zobacz/122,ekspozytor-na-odplywy-liniowe, powinien być spasowany, i odpowiednio dobrany do innych elementów dostępnych w łazience.

Krok 2: Wykop dziurę dla nowej linii drenażu

Teraz nadszedł czas, aby wykopać dziurę dla nowej linii drenażu. Zacznij kopać na końcu rury i upewnij się, że twoja nowa linia odpływowa znajduje się co najmniej stopę poniżej poziomu, aby zapewnić, że woda może łatwo przepływać przez linię. Możesz również użyć gleby, która została wykopana w poprzednim kroku, aby pomóc w prowadzeniu nowej linii odwadniającej.