Jak wybrać łóżko pojedyncze dla dziecka?

Łóżko w pokoju dziecięcym przeznaczone jest przede wszystkim do spania. Małym użytkownikom służy jednak również do zabawy, nauki i innych aktywności. Dobrze zatem, aby mebel cechował się określonymi parametrami, które sprawią, że jego użytkowanie będzie wygodne i przyjemne.

Jaki rozmiar mają łóżka pojedyncze?

Dopasowując łóżko pojedyncze do pokoju dziecka, należy wcześniej sprawdzić, jaki metraż ma pokój. Aby uniknąć wymiany mebla co kilka lat, można od razu kupić większe. W związku z tym długość 180 lub 160 można od razu zamienić na 200 cm. Jeśli pomieszczenie nie jest zbyt duże, można wybrać wersję rozkładaną, co pozwoli zaoszczędzić miejsce. 

łóżka jednoosobowe

Z czego są wykonane łóżka jednoosobowe?

Wytrzymałe i solidne łóżko to najczęściej takie, które wykonane jest z drewna. Jednocześnie to materiał naturalny i antyalergiczny, dzięki czemu bezpieczny dla maluchów, które często cierpią na różnego rodzaju alergie. Ponadto cechuje się właściwościami antystatycznymi, czyli nie osiada na nim kurz. Oprócz tego istotna jest konstrukcja mebla. Rodzice najbardziej cenią sobie produkty z szufladą czy pojemnikiem na pościel, dzięki czemu z łatwością można przechowywać w nim bieliznę pościelową czy zabawki. To świetny schowek na liczne przedmioty, które nie koniecznie muszą znajdować się na pierwszym planie. Dla najmłodszych użytkowników polecane są łóżka jednoosobowe z barierkami od Inter Beds, które można później zdemontować. Znaczenie ma także wygląd łóżka. Powstają ciekawe konstrukcje przypominające samochody lub budynki, dzięki czemu pokój dziecka można urządzić w wybranym stylu lub określonej tematyce. Decydując się na zakup mebla dla dziecka, należy przede wszystkim kierować się jego komfortem, ponieważ to w nim będzie spędzać nawet kilka godzin na dobę. W przypadku najmłodszych użytkowników znaczenie ma także jego wygląd, ponieważ dzieci niechętnie pozostają w swoich pokojach na noc, szukając jeszcze bliskości z rodzicami. Ciekawy design z pewnością pozwoli ich zachęcić, aby zasnęły samodzielnie w łóżku.