Moskitiera plisowana – dlaczego warto i czy jest skuteczna?

Przez zdecydowanie większą część roku można obserwować aktywność komarów. Jest ona zwłaszcza uciążliwa dla osób, które żyją niedaleko zbiorników wodnych. W Polsce na szczęście ilość chorób przenoszonych przez te owady jest bardzo mała. Największy problem zdają się posiadać z komarami dzieci, które często rozdrapują swędzące bąble. Otwiera to potencjalną drogę do infekcji.

Moskitiera plisowana – dla kogo jest dedykowana?

Takie produkty przede wszystkim nadają się do każdego domu lub mieszkania zmagającego się z problemem pojawiających się komarów. Tego rodzaju moskitiery zwykle wykonywane są na zamówienie. Oznacza to, że idealnie pasują do danego okna. Dzięki temu w pełni zasłaniają przestrzeń, przez którą potencjalnie mogłyby się dostać tam komary. Niektórzy klienci obawiają się, że moskitiery plisowane mogą ograniczać przepływ powietrza przez co w pokojach będzie duszno. Nie jest to jednak prawda, ponieważ takie produkty w żaden sposób nie utrudniają przepływu powietrza albo dostępu do słońca.

Zakup takiej moskitiery ze sklepu lestore.pl zwykle jest traktowany jako inwestycja na długie lata. Wynika to ze zwartej i trwałej struktury jaką posiada artykuł. Nie trzeba się również martwić o niedopasowanie estetyczne. Zasłony plisowane są zupełnie obojętne stylistycznie, więc nie psują aranżacji. Są za to bardzo praktyczne oraz podnoszą bezpieczeństwo wszystkich domowników.

Czym takie moskitiery różnią się od tych standardowych jakie można kupić w sklepie? Jak wcześniej wspomniano plisowane warianty wykonywane są na miarę, więc idealnie pasują do okien. Natomiast w przypadku standardowych produktów jakie można nabyć w sklepie samodzielnie trzeba przyciąć siatkę, tak aby odpowiednio zasłaniała przestrzeń. Problem tego rozwiązania polega na tym, że delikatny materiał siatkowy, który zazwyczaj charakteryzuje najpopularniejszej moskitiery może się łatwo odkleić od ramy okna. Jego mocniejsze pociągnięcie albo uraz mechaniczny- przykładowo w postaci uderzenia zerwie zasłonę lub ją zniszczy.

Jakie posiada zalety?

Moskitiery plisowane spełniają swoje zadanie i uniemożliwiają wlecenie komarów przez okna. Sprawują się w sposób bezbłędny, dzięki dokładnemu dopasowaniu się do ramy. Posiadają one także wiele innych zalet, które odróżniają je od standardowych moskitier:

  • Są przede wszystkim wytrzymałe na urazy mechaniczne. Mogą znieść znacznie więcej niż klasyczne produkty zbudowane z siateczki.
  • Ryzyko w postaci odklejenia się materiału lub powstania wolnej przestrzeni, która stałaby się wejściem dla komarów jest bardzo niskie
  • Powietrze w dalszym ciągu możesz swobodnie cyrkulować po pomieszczeniu. Słoneczne promienie dostające się do pokoju nie są w żaden sposób ograniczone. Ma to zwłaszcza duże znaczenie w przypadku pokojów użytkowych- takich jak kuchnia albo biuro.
  • Często zwraca się także uwagę na to, że moskitiera stanowi warstwę, która ograniczy ilość powstających zabrudzeń na szybie. Wynika to z tego, że dotykanie szklanej części okna jest utrudnione co uniemożliwia pozostawianie tłustych odcisków palców.