Wkrętarki akumulatorowe – przydatne i proste w obsłudze urządzenia

Wkrętarki akumulatorowe są elektronarzędziami służącymi do wkręcania i wykręcania śrub z różnymi gwintami. Przydają się zwłaszcza w trakcie remontów, prac wykończeniowych oraz podczas naprawy drobnych domowych awarii. Przy ich pomocy można np. skręcać i rozkręcać meble, montować wieszaki czy tworzyć konstrukcje z drewna, dużo szybciej niż z wykorzystaniem zwykłego śrubokrętu. Aby wkrętarki mogły poprawnie spełniać swoje zadanie, należy dopasować je do warunków pracy i potrzeb użytkownika.

Zalety wkrętarek akumulatorowych

Wkrętarki akumulatorowe są nieco droższe od modeli zasilanych sieciowo, jednak ze względu na brak konieczności podłączania po gniazda elektrycznego wykazują się szeregiem zalet, które ułatwiają transport i posługiwanie się nimi. Należą do nich przede wszystkim:

  • brak plączącego się kabla,
  • swoboda korzystania z urządzenia w miejscach bez dostępu do prądu np. na działce czy w ogrodzie,
  • wyposażenie w ładowarki ekspresowe pozwalające na szybkie załadowanie baterii,
  • możliwość dokupienia dodatkowych akumulatorów, by ograniczyć przerwy w pracy.

Współcześnie wkrętarki akumulatorowe jak te na zamu.pl projektuje się w ten sposób, by były lekkie i poręczne, co umożliwia pracę nawet w niewygodnych pozycjach i nie powoduje ogromnego zmęczenia rąk. Dzięki temu z powodzeniem mogą używać ich również kobiety.

 

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie wkrętarki?

Wybierając wkrętarkę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry techniczne tj. moc, napięcie i czas pracy baterii, jak również szybkość pracy i regulacja momentu siły. Wkrętarka powinna być także wyposażona w praktyczny zestaw nasadek, bitów i wierteł, umożliwiających pracę pod różnymi kątami. Warto również pamiętać, że wkrętarki akumulatorowe najlepiej radzą sobie z miękkimi materiałami. Chcąc wiercić otwory w pustakach, cegłach czy płytach gipsowych, lepiej zdecydować się na wybór wiertarko-wkrętarki.