Na co zwrócić uwagę przy zakupie pufy worek?

Nie ulega wątpliwości, że pufa worek stał się bardzo popularnym elementem wyposażenia nowoczesnych wnętrz. Doskonale sprawdzi się zarówno w pokoju dziennym, jak i dziecięcym. Oczywiście współczesny rynek oferuje wiele różnych modeli puf typu worek. Dlatego przed jej zakupem warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

Pufa worek – komfort i relaks

Obecnie pufa worek znajduje się zazwyczaj w pokoju dziecięcym, ale czasami domownicy ten mebel umieszczają także w salonie, biurze czy kąciku odpoczynkowym. Taki rodzaj pufy posiada miękkie i sprężyste wypełnienie, tym samym świetnie dopasowuje się do kształtów naszego ciała. Pełni on także rolę poduchy do siedzenia, która podtrzymuje kręgosłup i pozwala zrelaksować się naszym mięśniom. Dlatego z pufy typu worek korzystają również dorośli.

pufa worek

Pufa worek – jak wybrać?

Każdy klient przed zakupem pufy w formie worka musi przede wszystkim zwrócić uwagę na jej rozmiar. W sklepach dostępne są worki pufy w rozmaitych rozmiarach. Naturalnie mniejsze będą idealne dla dzieci, a dla dorosłych najlepiej wybierać większe (np. XL). Poza tym istotna jest też kolorystyka pufy worka, którą domownik powonień dopasować do aranżacji pomieszczenia. Kolejnym ważnym aspektem jest materiał pufy. W przypadku wypełnienia watro zdecydować się na granulat styropianowy. Kulki styropianowe wyróżniają się sprężystością oraz miękkością. Następnym znaczącym elementem jest materiał poszycia. Sklepy proponują worki z obiciem z takich materiałów jak:

  • bawełna – pufy produkowane z bawełny są niezwykle miłe w dotyku i stanowią doskonały wybór dla osób cierpiących na alergie.
  • tworzywa syntetyczne – pufy z tworzyw sztucznych odznaczają się odpornością na uszkodzenia mechaniczne.
  • ekoskóra – worki z poszyciem z ekoskóry wyróżniają się trwałością i są łatwe w codziennym czyszczeniu. 
  • wodoodpornej kodury – pufy stworzone z tego tworzy domownik może umieścić na tarasie.