Stół i krzesła – miejsce rodzinnych spotkań

Salon to miejsce, gdzie spędzamy dużo czasu. Warto zadbać, by stół z krzesłami był nie tylko elegancki i gustowny, ale przede wszystkim wygodny, tak by można było przy nim zjeść posiłek czy pograć w gry planszowe z dziećmi. Jak wybierać krzesła do salonu, by służyły nam długie lata? 

Krzesła – jak wybierać? 

Wybierając krzesła do salonu spotkamy się z tak dużą ilością propozycji: https://witek.pl/meble/typy-mebli/krzesla/krzesla-do-salonu/, że można stracić głowę. Można wybrać krzesła drewniane, metalowe czy z tworzyw sztucznych. Bardzo duży wybór jest również krzeseł tapicerowanych, które są nie tylko gustowne, ale i wygodne. 

Wybierając krzesła trzeba je przede wszystkim dopasować do stylu, który panuje w pokoju dziennym. Tylko wnętrze, które jest harmonijne i spójne będzie eleganckie. 

Krzesła tapicerowane sprawdzą się w pokoju dziennym, który umeblowany jest w stylu klasycznym, ale nie tylko. Do salonów nowoczesnych sprawdzą się krzesła minimalistyczne. Proste linie, surowa forma, brak detali dekoracyjnych. Idealnie wyglądają krzesła w spokojnych szarościach, która komponuje się z wieloma zestawieniami kolorystycznymi. 

Krzesła do salonów glamour powinny być w lekko barokowym stylu. Okrągłe, eleganckie oparcie, wygodne siedzisko idealnie będzie komponowało się z okrągłym stołem. Taki zestaw mebli sprawi, że salon zyska niebanalny wizerunek. Warto pamiętać, że w takim salonie stół w komplecie z krzesłami stanowi najważniejszy element wyposażenia. 

Salon w stylu skandynawskim to miejsce, które jest praktyczne i eleganckie. Krzesła w stylu skandynawskim również wyróżniają się prostotą i oszczędną formą. Bardzo popularne są szare kolory, które idealnie wpisują się w naturalną, skandynawską stylistykę. Warto również pamiętać, że krzesła skandynawskie mają przeważnie drewniane nogi. Sprawiają one wrażenie delikatnych i subtelnych, dzięki temu całe krzesło wydaje się gustowne i dyskretne. 

Praktyczne rozwiązania

Zastanawiając się, jak wybierać krzesła do salonu, nie można zwracać uwagi wyłącznie na estetykę. Bardzo ważne jest praktyczne podejście do wyboru odpowiedniego krzesła. 

Krzesła w salonie muszą być przede wszystkim wygodne. Warto postawić na krzesła, które mają podłokietniki, gdyż dłuższe siedzenie na nich jest dużo bardziej komfortowe niż na krzesłach na których nie możemy nigdzie oprzeć rąk. 

Trzeba jednak pamiętać, że krzesła z podłokietnikami potrzebują więcej miejsca. W rodzinie czteroosobowej ustawienie czterech krzeseł bardzo często jest nie lada wyzwaniem. Chcąc mieć stół, który pomieści również gości warto wybrać krzesła do codziennego użytku z podłokietnikami, a krzesła na spotkania zawsze mogą być dostawiane. Dzięki takiemu rozwiązaniu można również zdecydować się na mniejszy, rozkładany stół. Salon stanie się większy i bardziej przestronny, gdy zastosujemy takie rozwiązanie. 

Wybierając krzesła z oparciem należy pamiętać, że oparcie powinno sięgać około 20 cm nad stół. Wyższe krzesła będą wyglądały przytłaczająco, a pokój dzienny będzie wydawał się mniejszy. Wpłynie to niekorzystnie na odbiór całego wnętrza.